Články

 

Na začátku listopadu jsem měl možnost prostřednictvím eTwinningu (portál pro mezinárodní spolupráci škol) zúčastnit se zahraničního vzdělávacího semináře v Bruselu na téma "Digitální dovednosti". Jednalo se o třídenní seminář vedený v anglickém jazyce ve špičkově vybavené moderní "laboratoři", což v podstatě byla třída, místnost, kde jsme mohli...

Žáci páté třídy se rozhodli přihlásit do projektu Jsem laskavec, jehož cílem bylo oslavit SVĚTOVÝ DEN LASKAVOSTI, který připadal na pondělí 13.11. Třída měla vykonat nezištný laskavý skutek v rámci tohoto dne. Žáci si po vzájemné dohodě zvolili jako laskavost výpomoc myslivcům s přípravou krmení pro zvěř na zimu.

Ve středu 1. 11. 2017 navštívilo naši školu divadlo The Bear Educational Theatre s interaktivním divadelním představením pro žáky angličtiny.

počínaje 5. ročníkem si Vaše děti kupují do anglického jazyka pracovní sešit, jehož součástí je interaktivní CD. Po vložení tohoto CD do počítače si děti můžou procvičovat vše, co se v angličtině učí. Jedná se o učebnice PROJECT z Oxfordského nakladatelství.

Prohlédněte si aktivity žáků 3.A, kteří se od září učí anglický jazyk a zároveň tvoří zajímavé věci na témata What´s your name?, Who´s this? a Colours.

Ve spolupráci s firmou Lingea se podařilo pro naši školu zařídit ZDARMA přístup do velice kvalitních online slovníků (anglický, německý, ruský, francouzský, italský a španělský). Lingea patří dlouhodobě mezi špičky co se týká kvality slovníků. Nyní ale můžete využít ještě mnohem více.

Den stromů

29.10.2017

Ve středu 25.10.2017 byly, studentkou Kateřinou Krajčovou ze Střední lesnické školy v Hranicích, připraveny rozličné aktivity pro žáky 6.ročníku z lesní pedagogiky. Lesní průměrkou jsme měřili obvod stromu a z toho vypočítali množství m3 dřeva. Výškoměrem, který je založen na podobnosti pravoúhlých trojúhelníků, jsme odhadovali výšku stromu. Z...

V pátek 20.10. přijali žáci 5. ročníku výzvu ZŠ STŘELNÉ a zúčastnili se soutěže v Ringu. I když někteří zkoušeli hrát Ringo poprvé, hra je velmi zaujala. Soutěžilo 7 týmů, z nichž na 2. a 3. místě se umístili naši žáci. ZŠ Střelné děkujeme za pozvání a organizaci.