Biologická olympiáda - okresní kolo

26.04.2023

17. dubna se trojice našich nadějných biologů vydala na OKRESNÍ KOLO BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY, které se konalo na Gymnáziu Františka Palackého ve Valašském Meziříčí. Vstupenkou do této soutěže je zaujmout vítězné pozice ve školním kole a následně vypracovat vstupní úkol, který prověří jejich samostatnost a badatelské schopnosti. Obě kritéria naši žáci splnili na výbornou!

V okresním kole na ně čekal test vědomostí, poznávačka rostlin a živočichů a laboratorní úkol. Poznávání organismů i laboratorní část si naši žáci moc užili — místní gymnázium disponuje velkou sbírkou exponátů, které jsme všichni pozorovali s údivem.

Okresního kola v kategorii C se zúčastnilo celkem 32 žáků ze základních škol a nižších stupňů gymnázií. Našim biologům se podařilo obsadit tato krásná místa:

6. místo: Nela Garguláková

7. místo: Aneta Kolodějová

14. místo: Vojtěch Jahoda

Obsadit tyto příčky v tak velké konkurenci není jednoduché, proto si všichni tři žáci zaslouží velký dík za vzornou reprezentaci školy, svědomitou přípravu a precizní vypracování vstupních úkolů. GRATULUJEME!!!

Pro jednoho z uvedených žáků soutěž na úrovni základní školy končí — pro žákyni 9. ročníku Anetu Kolodějovou! Proto bych jí chtěla moc poděkovat za to, že se této soutěže účastnila pravidelně, a to i během pandemie i nyní těsně po přijímacích zkouškách. Moc si toho vážím a děkuji jí za to, že k soutěži vždy přistupovala jako profesionál. Věřím, že nabyté zkušenosti uplatní i během svého studia na střední škole. Přejeme jí hodně štěstí!

Autor a foto: Pavlína Trnková