Články

 

Tonda Obal

18.01.2020

V úterý 14. 1. do naší základní školy přijeli lektoři společnosti EKO - KOM se školním vzdělávacím programem Tonda Obal na cestách.

Žáci 7.B se rozhodli zpestřit našim prvňáčkům předvánoční čas a připravili si pro ně vánočně laděný program. Ten se uskutečnil ve čtvrtek 19.12. 2019 a sklidil velký úspěch.

Druháci a třeťáci letos absolvovali intenzívní plavecký výcvik, kdy jezdili na plavecký bazén 2x týdně. Tady jsou momentky z kurzu.

Ve středu 18. prosince 2019 jsme si v rámci výuky angličtiny a tématu Food and drinks přiblížili jednu z mnoha britských tradic, a to slavný "čaj o páté". Využili jsme cvičné kuchyně, kde se podával čaj, převážně však nikoliv ten pravý anglický, tj. černý s kapkou mléka či smetany, ale čaj ovocný, který dětem chutnal více. K čaji...

V úterý 17. 12. se celá škola zúčastnila divadelního představení Ukradený Betlém, ve kterém většinu postav ztvárnili žáci naší školy.

Ve středu 11. 12. 2019 proběhla ve Valašských Kloboukách soutěž zručnosti v oboru gastro a řemeslo. Naše škola se v počtu 7 žáků této soutěže zúčastnila. Jednalo se o druhý ročník této soutěže.

Se žáky 4.třídy jsme dnes v hodině angličtiny uskutečnili oblíbenou aktivitu s názvem Tea Time. S touto britskou tradicí jsem žáky seznámila v rámci tématu - Food and drinks. Žáci nejdříve vypracovali pracovní list a potom jsme si uvařili tradiční černý čaj s mlékem. Dětem čaj moc chutnal a dnešní Tea Time se nám vydařil.

Včera se u nás ve škole uskutečnilo společné tvoření nejmladších a nejstarších žáků. Prvňáčci a deváťáci v hodině výtvarné výchovy společně poskládali dárkové krabičky. Do nich potom deváťáci prvňáčkům připravili malé sladké překvapení a také společnými silami namalovali obrázky, přání či poskládali papírové andělíčky.