Den otevřených dveří - fotogalerie

10.06.2019

Den otevřených dveří se konal 8. června 2019. Slavnostně vyzdobená škola ve stylu retro přivítala v sobotu odpoledne své bývalé žáky. Hosty pozdravila v tělocvičně paní ředitelka a dále následoval kulturní program malých i větších žáků. Kdo chtěl, zanechal otisk svých papilárních linií na stromě školy, který bude určitě celá desetiletí připomínat symboliku návratů všech dobrých holubů na rodné Valašsko.

V jídelně školy hosté zhlédli krátký film o současné výuce v jednotlivých třídách a poté následovalo pohoštění v prostorách školního klubu. Komorní atmosféra nabízela posezení s učiteli či známými. Ti dříve narození se pak rozešli do svých bývalých tříd, postáli na prahu či poseděli v lavicích, v nichž sedávali jako žáci. Velmi často bylo slyšet : " To všechno už je tááák dávno". Ptali se, jak se nám, současným učitelům, učí, jaké jsou děti dnes, často povyprávěli i své živé vzpomínky.... Osmáci a deváťáci, kteří působili v rolích průvodců, je vyprovodili k hlavním dveřím. Vestibul nabídl našim hostům drobné dárky, které si mohli zakoupit za symbolické ceny. Jednalo se o panenky, srdíčka, jehelníčky, zvonečky....Někteří se zastavili i v naší školní jídelně, kde mohli ochutnat, jak se jejich děti stravují a jaká je současná nabídka jídel.

V 19 hod. prostory školy utichly a vzpomínková akce, která připomněla 50. výročí, bude navždy patřit mezi ty, které prezentují práci a snahu všech zaměstnanců školy jako jednoho skvělého týmu.

Autor: Mgr. Marie Šenkeříková

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE

Foto: Mgr. Bohumír Náhlý