Dětský den

03.06.2019

31. května 2019 proběhl na ZŠ Horní Lideč Den dětí. Byl plný her, zábavy, zajímavých soutěží a veselého sportování. Žáci 9. tříd si pro naše nejmenší děti (1.-5. roč.) připravili 15 pohádkových stanovišť, která rozmístili v areálu vyzdobené školní zahrady. Oblékli si kostýmy pohádkových postaviček, které zapůjčila p. asist. Červenková z Valašských Příkaz a poté, co pohádková víla        A. Mikulínová z 9. B odemkla Pohádkové království, rozběhly se skupinky dětí k jednotlivým stanovištím.

U Asterixe a Obelixe se prošly prostřednictvím slepé mapy hlavními městy Evropy, u Čarodějnice uvařily kouzelný nápoj a ozdobily si perník, na němž si nakonec pochutnaly. U Vodníka a Rusalky si nalovily rybky z bazénku a osvobodily uvězněné dušičky z hrnků. U Pata a Mata vyzkoušely šikovnost a hbitost prstů při šněrování bot a zatloukání hřebíků. Chlapci 3., 4.,5. ročníků si změřili své sportovní síly s deváťáky při florbalových utkáních, a to vše pod dozorem p. uč. Tichavské.

Za plnění veselých sportovních disciplín obdržely děti po skončení akcí veselé barevné diplomy: Nejlepší gumákochodec, Nejlepší kufroskokan a Nejlepší florbalista.

Za plnění vědomostních úkolů na stanovištích získal nejlepší žák z každé třídy diplom - Všeználek.

Celé dopoledne se děti mohly občerstvit u bohaté nabídky ovoce a zeleniny, kterou pro ně zajistila p. ředitelka.

Tato akce proběhla na naší škole již potřetí a přáli bychom si, kdyby se stala tradicí. Deváťáci si vyzkoušeli roli učitele, který musí žáky něco naučit a ohlídat jejich bezpečnost, ale především to musí obě strany bavit. A to se povedlo !

Celou akci připravila p. uč. Šenkeříková. Deváťákům patří velký dík za to, že předvedli na svých stanovištích nejen dobré učitele, ale i bezva kamarády.

Všem zainteresovaným děkuje p. uč. Šenkeříková.

Za fotografie děkujeme bývalému žáku naší školy Miroslavu Blahovi.