Ekonomická olympiáda a úspěch Amálky Kráčmarové

24.05.2023

Ekonomická olympiáda? — Ještě před rokem cesta do neznáma.

Když jsme se letos rozhodli, že se s deváťáky v rámci předmětu Svět práce zapojíme do ekonomické olympiády, ani ve snu by nás nenapadlo, že můžeme na tomto poli dosáhnout nějakých úspěchů.

Jedná se totiž o největší soutěž ve znalostech z ekonomie a financí v ČR! Soutěž je určena žákům 8. a 9. ročníků základních škol a žákům nižších stupňů víceletých gymnázií. Probíhá na úrovni školního a finálového kola.

Do letošního ročníku EO pro základní školy se přihlásilo 261 základních škol a bylo otestováno přes 9 000 žáků!

Ze školního kola postoupilo přímo do finále 100 nejlepších žáků na základně počtu bodů z testu. Měli jsme velké štěstí! Postoupila zde naše žákyně Amálie Kráčmarová!

15. května 2023 nastal den D — slavnostní finále na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity v Brně.

Amálku čekal nejen písemný test, ale také bohatý program přednášek a networkingových aktivit. Po vyhodnocení písemné části postoupilo 10 žáků s nejvyšším počtem bodů k ústní zkoušce, kde finalisty hodnotí nezávislí porotci. A světe div se! Amálka se probojovala i mezi deset nejlepších studentů.

Po vyhodnocení ústní zkoušky bylo její finální příčkou excelentní 5. místo v ČR!!!

MOC GRATULUJEME!!!

A jak soutěž hodnotí Amálka?

"Byla to pro mě skvělá zkušenost, oblast ekonomie je pro mě velmi zajímavá a baví mě ji více objevovat. Myslím, že by se o ni měl zajímat každý, protože to určitě v životě využije. Ráda se přihlásím do soutěže znova na střední škole, když bude příležitost."

Děkujeme Amálce za svědomitou přípravu a vzornou reprezentaci naší školy. Přejeme jí, ať se jí na střední škole daří a ať nabyté zkušenosti uplatní nejen ve škole, ale i v životě.

Autor: Pavlína Trnková

Foto: Amálie Kráčmarová