Ekonomická olympiáda

15.03.2023

Během ledna se žáci devátých ročníků zúčastnili školního kola Ekonomické olympiády, kterou pořádá společnost INEV. Jedná se o celorepublikovou soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena žákům 8. a 9. ročníků základních škol a žákům nižších stupňů víceletých gymnázií.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 9145 žáků z 261 škol. Do finálového kola se probojovalo 113 nejlepších řešitelů, z toho pouze 8 ze Zlínského kraje.

I v tak hojném počtu soutěžících a velké konkurenci se naši žáci neztratili a dosáhli moc pěkných výsledků. Jako škola jsme se zařadili mezi desítku TOP škol ve Zlínském kraji.

Největším úspěchem byl postup Amálky Kráčmarové do finálového kola. Ve výsledkové listině za Zlínský kraj za sebou nechala 585 soutěžících.

Amálku čeká účast v celostátním finále, které se uskuteční 15. května 2023 v Brně na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy Univerzity. Bude zde reprezentovat nejen naši školu, ale i kraj.

Děkujeme všem žákům za účast. Amálce gratulujeme k úspěchu a přejeme jí hodně štěstí a zdaru ve finále!!! DRŽTE JÍ VŠICHNI PALCE!!!

Autor a foto: Pavlína Trnková