Entomologická přednáška Nely Gargulákové

28.06.2023

MOUCHA, PAVOUK, VOSA ČI CHROUST? Pro někoho otravný hmyz a havěť, pro Nelu Gargulákovou organismus, který si zaslouží pozornost a další studium.

Nela je žákyní 8. ročníku a už od raného dětství ji fascinovala příroda. Když se dostala na druhý stupeň základní školy, její zájem se prohluboval ještě víc. Letos i loni se účastnila školního a okresního kola biologické olympiády, ke které vypracovala vstupní úkoly na velmi vysoké úrovni. V hledáčku jejího zájmu je ornitologie a entomologie, nově se věnuje také taxidermii (preparaci hmyzu). A právě o hmyzu byla její přednáška, kterou si připravila pro žáky šestých ročníků.

Během ní nás odzbrojila svým přirozeným projevem, obrovským přehledem, vědomostmi a poutavým vyprávěním ze života. Všichni jsme doslova hltali její slova. Třešničkou na dortu byla Nelčina sbírka vypreparovaných exemplářů a zakuklená larva přástevníka, o kterou se pravidelně stará.

Milá Nelčo, moc ti děkuji za tvůj čas, poctivou přípravu a studium. Všem jsi rozšířila obzory o hmyzu a ukázala nám i jeho krásnou stránku. Moc ti děkujeme!

Přeji ti, ať tvůj zájem o přírodu dále trvá a v příštím roce se ti podaří dostat na vysněnou školu!

P.S.: Jsem na tebe pyšná!

Autor a foto: Pavlína Trnková

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE