Exkurze Brno 2022

07.11.2022

 Po sedmé hodině ranní - 25. října 2022 - se před naší školou vytvořil téměř 50 členný hlouček žáků šestého ročníku. Nebyli to záškoláci, ale nadšení účastnící exkurze BRNO 2022. Kluci i holky se pohodlně usadili v autobusu, pan řidič se chopil volantu a vyjeli jsme směr Zlín a dále na Brno. Cesta hezky ubíhala. Dokonce i dálnice k nám byla tak velmi příznivě nakloněna, že jsme do Brna přijeli bez velkého zdržení. Zdárně jsme prokličkovali ulicemi krajského města až k zábavnímu vědeckému parku VIDA u brněnského výstaviště. Zde na účastníky exkurze čekalo 180 interaktivních exponátů, kterými mohli objevovat, jak funguje svět kolem nás. Zjistili jsme, že mezi šesťačkami máme řadu odvážných dívek, které bez obav usedly do leteckého simulátoru a s přehledem zvládly přetížení 3G, které zažívají piloti stíhaček. Nedílnou součástí návštěvy vědeckého centra jsou výukové programy. Dvě třídy zažily Cestu do nitra Země a jedna zkoumala světlo ve Světelné laboratoři.

Poté jsme se s Vidou rozloučili a popojeli k muzeu Anthropos. Zde jsme byli obklopeni exponáty z doby kamenné. Nejzajímavější a největší exponát - mamut v životní velikosti - opravdu neměl chybu.

Ke každé správné exkurzi náleží i zastávka v obchodním centru. Tentokrát jsme s chutí vyrazili do brněnské Vaňkovky. A pak už zbývala jen zpáteční cesta, která rychle ubíhala. Kolem 19 hodiny večerní autobus zastavil u ZŠ Horní Lideč a exkurze BRNO 2022 se stala minulostí.

Autor: Ing. Marie Bělejová

Foto: Mgr. Gabriela Daňková

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE