Gastro soutěž - velký úspěch

28.11.2022

VELKÁ RADOST, KRÁSNÉ VÝKONY A SUPER UMÍSTĚNÍ....

Ve 3. ročníku soutěže pořádané SOU ve Valašských Kloboukách zaznamenali žáci 9. A a 8. C třídy obrovský úspěch.

Šestičlenný tým rozdělený na dvě skupiny ve složení Amálie Kráčmarová, Silvie Obadalová, Štěpán Filák, Lukáš Petrůj, Josef Mana a Štěpán Strnad obsadil hned několik předních pozic.

Tým chlapců v soutěži zručnosti "ŘEMESLO" vybojoval první příčku z devíti soutěžních týmů. Štěpán Strnad získal první místo v kategorii nejlepší jednotlivec, stejně tak se dařilo Amálce Kráčmarové v oblasti "GASTRO". Byla vyhodnocena jako nejlepší jednotlivec kuchařského umění. Spolu se Silvou a Štěpánem pak jako tým vybojovali krásnou druhou příčku.

Soutěž má rok od roku více soutěžních týmů a jednoznačně konkurence byla velká. Mám obrovskou radost, že jsme na soutěž odjížděli po pečlivé přípravě jak ve škole, tak chlapci trénovali v domácích podmínkách. Ono totiž provádět demontáž a montáž kol u osobního automobilu se ve škole dělá obtížněji. Myslím, že auta by byla, ale žádný z pracovníků školy neposkytl svůj vůz k rozebrání na součástky.

Teď už víme, že by hoši dovedli auto uvést zpět do pojízdného stavu.

Porotu oslnily lívanečky s karamelovo - jablečným přelivem, porota ocenila i zdobení perníkové chaloupky. Tým gastro si vedl výborně v testu i kvízu, poznávání surovin a pokrmů jim též nečinilo potíže.

Závěrem mohu říct, že jsem z našich soutěžících měla velkou radost, která se rovněž odrážela v jejich tvářích.

Děvčata, chlapci - díky.

Autor a foto: Mgr. Martina Slováčková

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE