Gastro soutěž

17.12.2019

Ve středu 11. 12. 2019 proběhla ve Valašských Kloboukách soutěž zručnosti v oboru gastro a řemeslo. Naše škola se v počtu 7 žáků této soutěže zúčastnila. Jednalo se o druhý ročník této soutěže.

Nic jsme neponechali náhodě a s děvčaty jsme se připravovaly v naší nově zrekonstruované školní kuchyňce. Mezi letošní úkoly patřila příprava milk shake drinku dle vlastní receptuty, příprava bramborových lupínků, poznávání koření, obilovin a dalších surovin, krájení cibule, zdobení perníčků, příprava polevy, dále pak smažení jablíček v těstíčku ...

S děvčaty jsme se pečlivě připravovaly a naše úsilí přineslo plody v podobě prvního místa v soutěži družstev a dále jsme obsadily první a druhé místo v jednotlivcích.

Jsem ráda, že jsme navázaly na úspěch z minulého školního roku, kdy jsme v prvním ročníku této soutěže obsadily rovněž první místo. Děvčata si odnesla nejenom pěkné zážitky, ale též věcné dárky.

Naši borci, kteří soutěžili v oboru řemesla, obsadili 6. místo a rozhodně se v konkurenci neztratili. Všem žákům děkuji za účast a přípravu.

Autor a foto: Mgr. Martina Slováčková