Informace pro rodiče k epidemiologické situaci

06.03.2020

Vážení rodiče,

vzhledem k aktuálnímu vývoji epidemiologické situace ve výskytu onemocnění novým koronavirem v ČR a dle pokynů Krajské hygienické stanice Zlínského kraje (KHS) apeluje vedení ZŠ Horní Lideč na všechny rodiče, aby svým zodpovědným chováním přispěli k minimalizaci šíření uvedeného viru.

V pondělí se po jarních prázdninách vrací děti do školy. Zhodnoťte, prosím, důkladně zdravotní stav svého dítěte. V případě nachlazení, kašle, rýmy či zvýšené teploty neposílejte děti do školy.

Pokud jste Vy nebo Vaše děti trávili během posledních 2 - 3 týdnů dovolenou či prázdniny v oblastech se zvýšeným výskytem nakažených osob (např. Itálie, Rakousko), kontaktujte KHS ve Zlíně a konzultujte tam další postup. Žádáme také o nahlášení této informace ředitelce školy na tel. čísle 702 008 833.

Poučte, prosím, své děti o důležitosti základních hygienických zásad (časté a důsledné mytí rukou, ochrana okolí proti kašli - kýchání do oděvu, používání papírových kapesníků). Škola tyto základní hygienické zásady znovu připomene hned v pondělí první vyučovací hodinu.

Základní škola, do které denně dochází cca 300 žáků a 50 zaměstnanců, sleduje oznámení a výzvy KHS. V případě, že by se situace zásadním způsobem změnila, bude se řídit jejími pokyny, o kterých budete informováni na webových stránkách školy a ve vnitřním informačním systému školy (Edupage).

Mgr. Gabriela Daňková, ředitelka školy