Kuchařská soutěž - 3. ročník (ohlédnutí a poděkování)

26.06.2023

WAU! MÁME ZA SEBOU 3. ROČNÍK KUCHAŘSKÉ SOUTĚŽE ZŠ HORNÍ LIDEČ!

V pátek 9. června 2023 se na naší škole uskutečnil třetí ročník Kuchařské soutěže ZŠ Horní Lideč, ve které se proti sobě postavilo šest statečných kuchařů z řad našich šesťáků.

Jejich úkol nebyl vůbec lehký! Ze zadaných deseti surovin si musel každý z nich připravit menu o třech chodech (předkrm, hlavní chod a dezert). Letos zde byly navíc další dvě tajné suroviny, které se soutěžící dozvěděli až v den soutěže.

Více než souboj jsme v kuchyni mohli sledovat ladné a jisté pohyby, pohotové reakce, a dokonce ochotu pomoci svým soupeřům.

Porotu složenou z paní ředitelky, paní zástupkyně, vedoucí školní kuchyně, pana školníka a loňského vítěze Martina Vlčka, dokázali naši kuchaři zaujmout nejen svým dokonale promyšleným menu, ale také kreativitou, způsobem servírování a chuťovým zážitkem. Body navíc mohli získat za společné prostírání slavnostní tabule.

Jelikož všichni soutěžící nasadili laťku hodně vysoko, nebylo pro porotu rozhodování vůbec jednoduché! Na krásném 4. místě se umístili tito žáci: Petr Filák (6. A), Lukáš Bůbela (6. B)a Tomáš Kubica (6. B).
3. místo patřilo Simoně Vlčkové(6. C) a 2. místo získala Adéla Slánská (6. A).


Titul 3. MástrŠéééf ZŠ Horní Lideč si vybojovala LUCIE MAČKOVÁ (6. C), která měla navíc tu čest předat naši PUTOVNÍ VAŘACHU žákům 5. třídy. Doufejme, že na tuto tradici navážou jejich nástupci v příštím školním roce.

Všem soutěžícím patří velký obdiv a uznání za jejich odvahu, vytrvalost a nadšení!

Jsme na vás pyšní! VAŘTE DÁL!!!

Poděkování:

Děkujeme vedení školy a rodičům za podporující přístup a spolupráci. Děkujeme porotě, že si našla čas, zvládla ochutnat všechny chody a spravedlivě vše ohodnotila. Velký dík patří paní asistentce Lence Valové za pomoc při realizaci soutěže, panu učiteli Náhlému a Leoně Petrůjové za krásné fotografie a video. Poděkování patří paní učitelce Gajdošové za pomoc s přípravou transparentů a také fanklubu z řad našich učitelů a žáků, který byl pro naše soutěžící hnacím motorem.

Nesmíme zapomenout poděkovat sponzorům soutěže! Děkujeme společnosti Wastex, spol s r.o. za čerstvou zeleninu a ovoce, ekofarmě Javorník za jejich vynikající mléčné výrobky, společnosti VÁHALA a spol. s r.o. za jejich poctivou uzeninu, Galanterii Miklasová za nové ubrusy, které zdobily soutěžní tabule, firmě Rojal a Marketu Pila Lidečko za sladkosti pro soutěžící a Dobré víle ze Zlína za pomůcky na vaření.

Děkujeme panu Lukášovi Hejlíkovi, Vojtovi Urbanovi a Bety Minaříkové za to, že naše šesťáky povzbudili a potěšili svým srdečným pozdravem! Moc si toho vážíme!

DĚKUJEME VŠEM! ♥ KRÁSNÉ PRÁZDNINY!

Za všechny šesťáky a šesťačky Mgr. Pavlína Trnková

FOTOGALERIE

VIDEOKLIP