Kuchařská soutěž - výsledky a poděkování

02.07.2022

WAU! MÁME ZA SEBOU 2. ROČNÍK KUCHAŘSKÉ SOUTĚŽE ZŠ HORNÍ LIDEČ!

28. června se na naší škole uskutečnil druhý ročník oblíbené Kuchařské soutěže ZŠ Horní Lideč, ve které se proti sobě postavilo šest statečných kuchařů z řad našich šesťáků.

Jejich úkol nebyl vůbec lehký! Ze zadaných desíti surovin si musel každý z nich připravit menu o třech chodech (předkrm, hlavní chod a dezert). Více než souboj jsme v kuchyni mohli sledovat ladné a jisté pohyby, pohotové reakce, a dokonce ochotu pomoci svým soupeřům.

Porotu složenou z paní ředitelky, paní zástupkyně, vedoucí školní kuchyně a loňské vítězky Nely Čížové, dokázali naši kuchaři zaujmout nejen svým dokonale promyšleným menu, ale také kreativitou, způsobem servírování a chuťovým zážitkem. Body navíc mohli získat za společné prostírání slavnostní tabule.

Jelikož všichni soutěžící nasadili laťku hodně vysoko, nebylo pro porotu rozhodování vůbec jednoduché! 

Na krásném 4. místě se umístily tyto žákyně:

Kateřina Paseková (6. A), Adéla Valová (6. B) a Klára Smolíková (6. B).


3. místo patřilo Patrikovi Fojtů (6. A) a 2. místo získala Nikola Filová (6. C).


Titul 2. MastrŠéf ZŠ Horní Lideč si vybojoval MARTIN VLČEK (6. C), který měl navíc tu čest předat naši PUTOVNÍ VAŘACHU žákům 5. třídy. Doufejme, že na tuto tradici navážou jejich nástupci v příštím školním roce.

Všem soutěžícím patří velký obdiv a uznání za jejich odvahu, vytrvalost a nadšení!

Jsme na vás pyšní! VAŘTE DÁL!!!

Poděkování:

Děkujeme vedení školy a rodičům za podporující přístup a spolupráci. Velký dík patří paní asistentce Lence Valové a Olince Dorňákové za pomoc při realizaci soutěže, panu učiteli Náhlému a Leoně Petrůjové za krásné fotografie a video.

Děkujeme paní Janě Kovalčíkové za to, že se podílela na přípravě žáků v době mé pracovní neschopnosti. A zhostila se toho opravdu bravurně!

Velký dík patří také fanklubu z řad našich učitelů a žáků, který byl pro naše soutěžící hnacím motorem.

A nesmíme zapomenout poděkovat sponzorům soutěže! Děkujeme společnosti Wastex, spol. s r.o. za čerstvou zeleninu a ovoce, ekofarmě Javorník za jejich vynikající mléčné výrobky a společnosti VÁHALA spol. s r.o. za jejich poctivou uzeninu.

Děkujeme Veronice Danišové (Besky) za to, že naše šesťáky povzbudila a poctila je svým srdečným pozdravem! Moc si toho vážíme!

DĚKUJEME VŠEM!♥ KRÁSNÉ PRÁZDNINY!

Za všechny šesťáky a šesťačky Mgr. Pavlína Trnková

Návrh Poděkování sponzorům uživatele Mira Náhlý