Motivační čtení pro žáky 1.třídy

04.11.2018

Akce " Já čtenář a můj svět " má na naší škole již svou tradici. Jejím cílem je motivovat děti ke každodennímu čtení a lásce ke knize.

Dne 2.listopadu 2018 se žáci první třídy pod vedením paní učitelky Juříčkové sešli v knihovně naší školy, která se na jednu hodinu proměnila v divadelní jeviště. Starší žáci z 9. B třídy si pro naše malé připravili sérii pohádek, písniček, hádanek a jiných soutěží. Děti se velmi aktivně zapojily do plnění úkolů, protože každá správná odpověď byla oceněna drobnou sladkostí.

Akce ukázala, že naši nejmenší jsou výbornými znalci pohádek i vyspělými televizními diváky, neboť jejich znalost pohádkových postaviček byla perfektní. Hádanky zase potvrdily správné logické myšlení dětí. Soustředěná pozornost prvňáčků se ukázala v té chvíli, kdy měly děti kouzelnému hrnečku přikázat, aby přestal vařit.

Na konci školního roku se potvrdí, zda motivace padla na úrodnou půdu. Prvňáčci tentokrát předvedou " hercům, " zda jim půjde čtení tak dobře jako soutěžení. Pokud budou pilně trénovat, čeká je krásná odměna v podobě pamětního čtenářského listu.

Autor: Mgr. Marie Šenkeříková

Foto: Mgr. Bohumír Náhlý