Orientační dny - 6. ročníky (Fryšták)

09.03.2020

Ve dnech 24.2. - 26.2.2020 se celkem 36 žáků 6.A a 6.B třídy zúčastnilo Orientačních dnů v Domě Ignáce Stuchlého ve Fryštáku. Absolvovali program Moje třída, moje parta!, který se zaměřuje na podporu porozumění, spolupráce a přátelských vztahů ve třídním kolektivu. Žáci prožili tři dny plné nejrůznějších aktivit, her, zábavy i pohybu. Pod vedením skvělých lektorek a lektorů plnili společně náročné i zábavné úkoly, díky kterým se mohli lépe poznat a učili se respektovat názory druhých lidí. Šesťáci odjížděli z Fryštáku nadšení a jejich vlastní hodnocení si můžete přečíst v následujících komentářích:

"... moc jsem si to tam užila. Jsem ráda, že jsme se více seznámili a poznali s celou třídou. V první moment jsem si myslela, že to bude nuda, ale na konci pobytu se mi nechtělo domů:-). Nejvíc mě asi bavila Pevnost DIS, ale všechno bylo skvělé. Taky se mi líbil nápad s bavlnkami, protože jsem hodně lidem řekla něco, co už jsem dlouho chtěla."

"...moc jsem si to tam užila. Byly tam super hry, a více jsme se s třídou seznámili. Bavily mě úplně všechny hry a ani při jedné jsem se nenudila. Asi nejvíc jsem si užila slaňování, akustoidy, rozcvičky a bavlnky. A hry venku mě taky moc bavily. Klidně bych tam jela i na týden😊. MOC VÁM ZA VŠECHNO DĚKUJI😊."

"...z Fryštáku si určitě odnáším vzpomínky na celý život. Byl to nejlepší pobyt v mém životě. Jsem rád, že jsme s holkama hráli hry, které nikdy předtím, a začali jsme se víc bavit. Naši vedoucí byli nejlepší na světě. Nejlepší byla pevnost Boyard a hry v lese. Někdy bych se tam chtěl ještě podívat."

"Ve Fryštáku se mi moc líbilo, bylo to tam moc super. Slečny instruktorky byly moc hodné a pomohly nám víc se skamarádit ... Byl to ten nejlepší výlet."

"... za všechno děkuji, klidně bych tam jela ještě jednou."

"...orientační dny ve Fryštáku se mi opravdu líbily. Byla tam opravdu zábava. Moc se mi líbila hra akustoidi. I obědy, které jsem myslel, že budou horší, byly chutné. Výcvik byl sice vyčerpávající, ale nakonec jsem si ho užil také. Škoda jen, že jsme tam byli jen takou malou chvíli. Moc jsem si to užil."

"... moc jsem si to užila. Byla jsem překvapená, že tolik zážitků je možné prožít za tři dny! Myslím, že si to i ostatní pořádně užili ... docela mě překvapilo, že nás ještě jde více seznámit, ale šlo to a jsem za to moc ráda."

"... děkuji vám za úžasný pobyt ve Fryštáku. Bylo to moc super a hodně jsme se všichni poznali. Doteď vzpomínám na Akustoidy nebo prostě na hry. Vím, že všichni chtěli wifi, ale byla jsem ráda, že tam nebyla a konečně jsme dělali něco jiného...".

"...Myslím, že jsme si to všichni užili a odvážíme si odtud mnoho krásných zážitků na celý život. Z orientačních dnů se mi nejvíce líbila hra pevnost DIS, Akustoidi (která byla o nervy), slaňování a souboj rodiny Mayerů. Většina z nás utvrdila své kamarádské vztahy a někteří navázali nové přátelství. Doufám, že se s našimi instruktorkami ještě někdy sekáme. Bylo to opravdu super! V osmé třídě snad pojedeme znova.😀"

"...Bylo to tam fakt pěkné, byla tam dobrá atmosféra, a líbilo se mi, že jsme se tam trochu víc poznali. Bylo tam hodně pohybu, byli jsme taky venku v lese. Na tohle nikdy nezapomenu. Bylo tam dobré jídlo. Pokoje tam byly pěkné, sice malé, ale útulné. Chtěl bych se tam vrátit. Hrozně moc děkuju 😁."

"...když jsme přijeli, tak jsem si myslel, že půjdeme hned do pokojů. Ale bylo to jinak, byl to agentský výcvik. Přišla agentka Pony a Slunce. Měli jsme za úkol sledovat Big Bosse, když pak odešel, tak jsme šli do budovy, kde jsme spali a dělali další úkoly... a strašně mě to bavilo... byli jsme na horolezecké stěně, slaňovali z nejvyššího patra a tancovali Just Dance. Potom jsme hráli pevnost Boyard. Bylo to i trochu strašidelné, ale zvládli jsme to. Pak jsme měli noční rituál, bylo to super. Ráno jsme měli ještě poslední program, a to AKTIVITY. Pak jsme se ale museli rozloučit. Zjistil jsem si Instagram instruktorek, aspoň se tak můžeme dál bavit."

Autor a foto: Lucie Poláchová, třídní učitelka 6.A + lektorky DIS Fryšták

FOTOGALERIE