Předvánoční zájezd do Londýna

04.01.2023

V sobotu 17. 12. 2022 jsme se plni očekávání vydali se 14 žáky 8. a 9. ročníků na cestu do předvánočního Londýna. V Praze k nám přistoupili žáci SSOŠ a SOU BEAN, se kterými jsme pokračovali přes Německo a Belgii. Ve Francii jsme se nalodili na trajekt, který nás převezl do přístavu Dover ve Velké Británii.

Po příjezdu do Londýna nás čekal celodenní program. Nasedli jsme na lanovku a přepravili se přes řeku Temži. Poté jsme cestovali vlakem, který nás dovezl k Tower Bridge.

Našim prvním cílem se stal Tower of London a odpoledne jsme shlédli další významné památky jako HMS Belfast, divadlo Globe a St.Paul´s Cathedral.

Ve večerních hodinách jsme se setkali s rodinami, ve kterých jsme byli ubytováni.

Další den, již odpočinutí a plní dojmů, jsme pokračovali návštěvou známého hračkářství Hamleys a odpoledne jsme strávili v zábavním parku Winter Wonderland v Hyde Parku. Den jsme ukončili nákupy na známé obchodní ulici Oxford Street.

Následující den jsme navštívili Královskou observatoř, kterou protíná známý nultý poledník - Prime Meridian of The World Greenwich.

Při putování Londýnem jsme se přepravili lodí po řece Temži s vyhlídkou na nejvýznamnější památky jako jsou Big Ben, Parlament a London Eye. Dalším zážitkem byla návštěva Muzea London Dungeon s vynikajícím představením o životě lidí z podsvětí Londýna v minulosti. Jednalo se o interaktivní pojetí se skvělými hereckými výkony všech aktérů představení. Tuto strašidelnou show jsme si moc užili. Po představení jsme se vydali na Trafalgarské náměstí a poté navštívili dopravní uzel a náměstí Piccadilly Circus.

Při návštěvě Londýna jsme využili téměř všechny způsoby dopravy - metro, typický autobus Double-decker, vlak, loď i lanovku - což byl také zajímavý zážitek.

Před odjezdem jsme ještě nakoupili suvenýry a plni zážitků se vydali na dlouhou cestu domů.

Výlet jsme si moc užili a musím říct, že všichni žáci byli skvělými a zodpovědnými cestovateli.

Autor a video: Lenka Tkadlecová

Foto: účastníci zájezdu

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE