Soutěž MasterChef ZŠ Horní Lideč

29.06.2021

25. června se na naší škole uskutečnil první ročník kuchařské soutěže MasterChef ZŠ Horní Lideč, ve které se proti sobě postavilo šest statečných kuchařů z řad našich šesťáků. Jejich úkol nebyl vůbec lehký! Ze zadaných surovin si musel každý z nich připravit menu o třech chodech (předkrm, hlavní chod a dezert). Více než souboj jsme v kuchyni mohli sledovat ladné a jisté pohyby, pohotové reakce a ochotu pomoci svým soupeřům. Porotu složenou z paní ředitelky, paní zástupkyně a vedoucí školní kuchyně dokázali naši šesťáci zaujmout nejen svým dokonale promyšleným menu, ale také kreativitou, způsobem servírování a jedinečným chuťovým zážitkem. Body navíc mohli získat také za prostírání slavnostní tabule.

Jelikož všichni soutěžící nasadili laťku hodně vysoko, nebylo pro porotu rozhodování vůbec jednoduché! Na krásném 4. místě se umístili tito žáci: Kristýna Tydlačková (6. A), Lucie Ryzová (6. B) a Ondřej Martinka (6. C). Úžasné 3. místo patřilo Jakubovi Fojtů (6. A); skvělé 2. místo získala Silvie Obadalová (6. C). Titul 1. MasterChef ZŠ Horní Lideč si vybojovala Nela Čížová (6. B), která měla navíc tu čest předat tzv. putovní vařachu žákům 5. třídy. Doufejme, že na tuto tradici navážou jejich nástupci v příštím školním roce.

Všem soutěžícím patří velký obdiv a uznání za jejich odvahu, vytrvalost a nadšení!

Jsme na vás pyšní! VAŘTE DÁL!

Poděkování:
Děkujeme vedení školy a rodičům za podporu a spolupráci. Děkujeme každému, kdo přiložil ruku k dílu, abychom mohli tuto soutěž uspořádat.

Velký dík patří také fanklubu z řad našich učitelů a žáků, který byl pro naše soutěžící hnacím motorem.
A nesmíme zapomenout poděkovat také jednomu skvělému kuchaři za to, že na naše šesťáky nezapomněl a poctil je svým srdečným pozdravem! Moc si toho vážíme!

DĚKUJEME VŠEM!

Za všechny šesťáky a šesťačky Mgr. Pavlína Trnková