Vánoční akademie a jarmark - článek

13.12.2022


Adventní doba je plná naděje, radosti a očekávání. Neodmyslitelně k ní patří zpěv vánočních písní, koled a vánoční jarmarky. Po několikaleté odmlce, již způsobila pandemie, se vánoční akademie a jarmark uskutečnily i v naší škole. Je jasné, že tříletá pauza si žádala něco mimořádného, proto se letošní 11. ročník uskutečnil v Trezoru přírody.

8. prosince se všichni nechali unášet zpěvem a recitací našich žáků prvního stupně pod vedením paní učitelky Miroslavy Chovancové. Chtěli bychom podotknout, že tito malí zpěváci a recitátoři předvedli téměř profesionální výkon. Na závěr vystoupila skupina mažoretek, kterou vede paní učitelka Pavla Plšková. Nikdo by nevěřil, že děvčata veřejně vystupují teprve podruhé. Jejich umění s hůlkami museli obdivovat všichni přítomní. Atmosféru skvěle dokreslila i výzdoba sálu a předsálí.

Po ukončení programu všechny lákala vůně vánočního punče a svařeného vína, které pro návštěvníky připravily paní kuchařky. Během malé chvilky byly prodejní stoly zcela obklopeny kupujícími. Zakoupit jste si mohli nejen rozličné vánoční či textilní výrobky, ale také pochutiny jako perníky, linecké cukroví, vdolečky, punčový řez či škvarkové bochánky.

Závěrem lze jen konstatovat, že tento ročník se těšil hojné účasti.

Děkujeme všem rodičům, vedení školy a učitelům za dodání výrobků či občerstvení. Paní učitelkám Chovancové a Plškové za přípravu vánočního programu. Panu učiteli Povalačovi za ozvučení. Dětem děkujeme za zprostředkování krásné vánoční atmosféry. A především děkujeme paní vychovatelkám ze školní družiny - paní vychovatelce Lence Peškové a Barboře Tiché - za uspořádání jarmarku, za výzdobu, ochotu a trpělivost.

Budeme se těšit další rok.

Děkujeme.

Autor: Mgr. Radka Kouřilová

VIDEOKLIP

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE