Vlastivědný Jaloveček

22.05.2023

!!! Bubáci ze ZŠ HL vyhráli vlastivědnou soutěž !!!

V úterý 16. května 2023 se zúčastnilo 10 dětí ze 4. a 5. třídy nově vyhlášené soutěže "Vlastivědný Jaloveček".

Za naši školu odjela bojovat do Valašského Meziříčí na zámek Kinských dvě pětičlenná družstva. Žáci ze 4. třídy Margarita Khodchenko, Barbora Slánská, Veronika Lišková, Jáchym Filák a Petr Jína vytvořili první soutěžní formaci a pojmenovali se "Bubáci". Za "Brumíky" z 5. třídy soutěžili Eliška Psotová, Leona Sekulová, Agáta Fojtů, David Vaculčík a Tomáš Hrabec.

Téma celé soutěže se neslo v duchu zkoumání slastí a strastí života na Valašsku na přelomu 19. a 20. století. Na úvod soutěžící absolvovali motivační přednášku, ze které bylo možné vyvodit řadu správných odpovědí při následném plnění badatelských úkolů. Součástí soutěže byla také řemeslná dílna, kdy si žáci vyzkoušeli zpracování ovčí vlny.

Soutěž byla založena nejen na znalostech dětí, ale především na jejich pozornosti, důvtipu, šikovnosti a týmové spolupráci. Ve velké konkurenci dvacítky soutěžních družstev dosáhli "Brumíci" z 5. třídy na umístění ve druhé desítce.

Ovšem POZOR!

Tramtadadá….! Naši "Bubáci", kteří ve vlastivědě 4. třídy ještě soutěžní tematiku vůbec neprobírali, obsadili 1. místo a celou soutěž s přehledem vyhráli! Všechny týmy převálcovali svým důvtipem, uvažováním a především spoluprací.

Všem soutěžícím děkujeme za účast a "Bubákům" gratulujeme k vítězství!

Autor a foto: Gabriela Daňková

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE